Národný park Piatra Craiului - samotná skala Piatra Craiului je nazývaná aj Skalou kráľa a patrí do pohoria, ktoré sa nachádza v južných Karpatoch v Rumunsku. Tvorí ho úzky 25 km dlhý hrebeň s najvyšším bodom "Vârful La Om" (2238 m. n/m.). Hrebeň je považovaný za jednu z najkrajších pamiatok v Karpátoch. Pohorie masívu je na západe ohraničené údolím Dâmboviţa, na severozápade riekou Bars a Curmătura Foii a na východe "Rucar Bran-Passage". Celá oblasť je súčasťou Národného parku Parcul National Piatra Craiului (Piatra Craiului národný park).
Prvá zmienka o ochrane tohto pásma sa datuje od r. 1938, kedy bol deklarovaný ako "prírodná rezervácia".
V národnom parku sa nachádza približne 300 druhov húb, 220 druhov lišajníkov, 100 rôznych machov, 1100 druhov rastlín Superior (tretinu počtu všetkých druhov rastlín v Rumunsku), 50 Karpatských endemických druhov . K dispozícii sú tiež 2 endemické druhy pavúkov, 270 druhov motýľov, obojživelníkov a plazov, 110 druhov vtákov (50 uvedených v Bernského dohovoru a 6 Bonnskom dohovore) 17 druhov netopierov, kamzíky a ďalšie veľké bylinožravce a tiež mnoho veľkých šeliem ( vlkov, medveďa hnedého, rysa).
Zărneşti (Carol Lehman camp) je najdôležitejším mestom pre návštevu národného parku. Taktiež je ideálnym východiskovým bodom pre prístupy k severnej časti masívu. Toto mesto leží vo vzdialenosti 28 km od mesta Brašov. Súčasťou lokality sú aj tradičné dediny: Magura, Pester, Ciocanu a Şirnea, ktoré si zachovali svoju tradičnú hodnotu a ponúkajú priamy kontakt s tradičným rumunským spôsobom života.